دوره 20، شماره 2 - ( 8-1393 )                   دوره 20 شماره 2 صفحات 297-315 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


دانشگاه خوارزمی ، mmg_tmu@yahoo.com
چکیده:   (4444 مشاهده)
هدف: پژوهش حاضر با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی طراحی کتابخانه‌های عمومی شهر تهران انجام شده است.
روش: پژوهش حاضر از نوع کاربردی و با رویکرد کیفی و کمی است. جمعآوری داده‌ها با استفاده از مصاحبۀ نیمه‌ساختاریافته و پرسشنامۀ محقق‌ساخته انجام شده است. دامنۀ مکانی پژوهش، کتابخانه‌های عمومی شهر تهران و دامنۀ زمانی آن اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۱ است. پس از جمعآوری داده‌ها، مصاحبه‌ها مکتوب و برای تحلیل آنها از روش تحلیل محتوای کیفی و پرسشنامه‌ها نیز با استفاده از روش‌های آماری و به کمک نرم‌افزار  spss مورد تحلیل قرار گرفتند.
یافته‌ها: نتایج پژوهش نشان دادکتابداران شاغل در کتابخانه‌های عمومی تهران از وضعیت طراحی کتابخانه رضایت ندارند و میزان اشتیاق خود را به طراحی کتابخانه ابراز داشتند. علی‌رغم میزان اشتیاق کتابداران در طراحی کتابخانه‌ها نه تنها از آنها نظرخواهی نمی‌شود؛ بلکه به پیشنهادهایی که برای جذابسازی کتابخانه ارائه می‌دهند نیز بهایی داده نمی‌شود. کتابداران مهم‌ترین موانع موجود بر سر راه طراحی کتابخانه را سازمان مادر و وسایل و تجهیزات کتابخانه بیان داشتند. همچنین نتایج نشان داد میزان رضایت کاربران از مؤلفه‌هایی که در طراحی کتابخانه‌ها الزامی هستند در اکثریت موارد پایین و در موارد کمتر در حد متوسط بوده است و به ندرت از مؤلفه‌های در نظر گرفته در طراحی رضایت داشتند.
اصالت/ارزش: بررسی پیشینه‌ها حاکی از آن است که تاکنون پژوهشی با موضوع طراحی کتابخانه‌های عمومی و بررسی میزان رضایت کتابداران و کاربران انجام نشده است.
 
متن کامل [PDF 1975 kb]   (926 دریافت)    
نوع مطالعه: كمّي | موضوع مقاله: تحليل آماري
دریافت: ۱۳۹۱/۷/۱ | پذیرش: ۱۳۹۲/۴/۱۱ | انتشار: ۱۳۹۳/۸/۵ | انتشار الکترونیک: ۱۳۹۳/۸/۵